پنج شنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
عسل طبیعی کردستان

درمان بیماری های گوارشی و عصبی با عسل طبیعی

درمان بیماری ها با عسل طبیعی

عسل ماده ای است که مانند دارویی شفابخش، معده و روده‌ها را نرم و آرام نموده و باعث هضم نمودن راحت غذا می شود. برای درمان بیماری های گوارشی و عصبی با عسل باید آن را کم ولی همیشه استفاده کرد. عسل طبیعی به دلیل دارا بودن مقدار بالای آهن و منگنز به هضم و گوارش غذا کمک و به دلیل اینکه خود اسیدی است از ترشح اسیدهای اضافی جلوگیری می کند.

اثر مصرف عسل طبیعی بر زخم های معده

عسل طبیعی به دلیل خواص موجود به طور غیر مستقیم باعث تنظیم ترشح شیره معده می گردد. عسل به عنوان مرهم برای تسکین زخم ها به کار می رود.

از آنجایی که اکثر زخم های معده و اثنی عشر ریشه عصبی دارند، اثر التیامی عسل بر روی زخم های معده به دلیل ایجاد حس خوشنودی و آرامش عصبی در فرد مصرف کننده عسل است.

اثر التیام بخشی زخم های معده، اثنی عشر و روده، با یک رژیم عسل خواری منظم و تحت نظر پزشک، توسط دانشمندان علم تغذیه و پزشکان مورد تایید است.

خواص لینت دهندگی و ضد میکروبی عسل باعث تقویت و تسهیل عمل دفع و لینت مزاج می شود و با عفونت ها مبارزه می کند. مصرف عسل در حالت ناشتا و به خصوص به صورت محلول در آب برای بهبود زخم های معده و روده توصیه شده است.

عسل طبیعی به علت افزایش گردش خون، تولید هموگلوبین بیشتر، اکسیژن رسانی بیشتر به بافت ها و افزایش قابلیت سوخت و ساز مواد غذایی موجب تقویت کبد به عنوان یک بافت بسیار فعال بدن شده و قدرت پالایش سموم در این عضو را افزایش می دهد.

عسل طبیعی کردستان

 

بیشتر بدانیم:

تاثیر عسل بر روی دستگاه عصبی از زمان های قدیم جزو باورهای عوام بوده است. در طب امروزی مداوای بعضی از امراض عصبی مانند اضطراب، تشویش، بی خوابی و انقباضات تشنجی عضلات با مصرف عسل مورد تایید برخی از پزشکان قرار گرفته است.

برای درمان بعضی از عوارض دستگاه مرکزی اعصاب توصیه شده است که از عسل آمیخته شده به اسید گلوتامیک استفاده شود.

فروشگاه آنلاین عسل طبیعی کردستان

 

همچنین ببینید

عسل طبیعی

عسل و خواص ضد باكتري و ضد ويروسي

خواص ضد باكتري و ضد ويروسي یکی از مهم ترین خواص عسل، فاسد نشدن آن …

خواص عسل

عسل و خواص ضد سرطاني

خواص ضد سرطانی آن عسل طبیعی حاوی بیش از ۹۰ ماده موثره است. بخش مهمی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Solve : *
22 + 30 =