پنج شنبه , ۱۸ خرداد ۱۴۰۲
عسل وحشی

خرید عسل وحشی و تقلب در عسل وحشی

خرید عسل وحشی و انواع تقلب در عسل وحشی

خرید عسل وحشی، همراهی و همکاری در ظلمی است که شکارچیان عسل در حق طبیعت می کنند. با «نخریدن عسل وحشی» می­ توان امید داشت که این نوع زنبور بسیار مفید از خطر انقراض نجات پیدا کند.

عسل وحشی

برداشت عسل وحشی معمولا با سختی های زیادی همراه است و حاصل نابودی هر کلنی، حدود یک کیلوگرم عسل است. متاسفانه برخی از شکارچیان عسل، برای بالا بردن حجم برداشت خود، دست به تقلبات مختلفی می ­زنند که در ادامه به تشریح برخی از آن­ها خواهیم پرداخت.

 1. تقلب اول
  بسیاری از زنبورهای آپیس فلورا، کلنی­ های خود را در بین بوته­ ها یا در باغات و در بین شاخه ­های درختان می­ سازند. متاسفانه برخی از شکارچیان که برای برداشت عسل عجله دارند، شربت­ هایی را در محدوده کلنی­ ها قرار می­ دهند تا حجم بیشتری از عسل وحشی (تغذیه ­ای) برداشت ­کنند.
 2. تلقب دوم
  برخی از شکارچیان، به کوه ­ها یا بالای درختان رفته و با کلنی زنبورهای وحشی عکس سلفی می­ گیرند. حتی گاهی اوقات ویدئوهایی از برش عسل و نابودی کلنی را نیز ضبط می­ کنند تا به مشتری نشان دهند. اما در پایان، آن عسل را با سایر عسل­ های ارزان­ قیمت مخلوط کرده تا حجمش زیاد گردد.
 3. تقلب سوم
  حتما تاکنون عسل­ هایی به دور یک چوب را دیده ­اید که به نام عسل وحشی در بازار به فروش می ­رسند. جالب است بدانید که اغلب این عسل­ ها، عسل تغذیه­ ای است و با یک تکنیک جالب اما غیر اخلاقی تولید می­ شوند.

تقلب در عسل وحشی

توصیه پایانی در باب عسل وحشی

 1. هرگز خام تبلیغات عسل وحشی نشوید و برای آن هزینه نکنید.
 2. اگر برای آیندگان و محیط­ زیست ارزش قائل نیستید، برای سلامتی خودتان هم که شده هر نوع عسل وحشی را پس از انجام آزمایش تهیه کنید.

همچنین ببینید

تشخیص عسل طبیعی بدون انجام آزمایش

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی و انتخاب بهترین عسل همواره یکی از دغدغه های مصرف کنندگان بوده است. شناسایی عسل طبیعی نیازمند انجام آزمایش می باشد ولی می توانید با روش های ساده تجربی عسل طبیعی را از تقلبی شناسایی کنید. روش های متفاوتی در مورد طبیعی یا مصنوعی بودن عسل و نحوه شناخت آن وجود دارد، اما ما در این مقاله به معتبر ترین روش ها می پردازیم.